Akcje HVB rosną po spekulacjach o fuzji z Unicredito

(Paweł Kubisiak)
26-05-2005, 15:47

Akcje HVB Group wzrosły w czwartek na giełdzie we Frankfurcie o ponad 7 proc. w reakcji na nową falę spekulacji, że HVB może otrzymać propozycję fuzji od Unicredito Italiano - podają maklerzy.

Akcje HVB Group wzrosły w czwartek na giełdzie we Frankfurcie o ponad 7 proc. w reakcji na nową falę spekulacji, że HVB może otrzymać propozycję fuzji od Unicredito Italiano - podają maklerzy.

"Znowu na rynek powróciły spekulacje o możliwej fuzji" - powiedział Matthiew Clark, analityk Keefe, Bruyette & Woods Ltd. w Londynie.

Włoska gazeta "Il Sole/24 Ore" podała, że w ciągu tygodnia włoski bank Unicredito Italiano może przejąć HVB, drugi największy bank w Niemczech.

Oferowana cena za jedną akcję HVB to 22 euro - podała gazeta.

"To stara pogłoska, ale wcale nie znaczy, że do tego nie dojdzie" - skomentował te informacje Davide Sciannimonaco z Societe Generale SA w Paryżu.

"Znalezienie synergii byłoby dla tych banków raczej łatwe" - dodał.

Rzecznicy prasowi wymienionych banków nie chcieli w czwartek wypowiadać się na temat informacji "Il Sole/24 Ore".

Grupa HVB ma 71,24 proc. akcji banku BPH. UniCredito Italiano jest większościowym akcjonariuszem w Pekao SA - posiada 52,93 proc. akcji banku.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Akcje HVB rosną po spekulacjach o fuzji z Unicredito