Akcje ING BSK sprzedawane przez ING Bank BV trafią na GPW od 23 III

Internet Securities
opublikowano: 28-02-2005, 14:04

Publiczna oferta sprzedaży 12,77% akcji ING Banku Śląskiego SA zostanie zamknięta 23 marca, kiedy to akcje banku sprzedane przez ING Bank BV znajdą się w obrocie, podali przedstawiciele ING BSK w poniedziałek.

Publiczna oferta sprzedaży 12,77% akcji ING Banku Śląskiego SA zostanie zamknięta 23 marca, kiedy to akcje banku sprzedane przez ING Bank BV znajdą się w obrocie, podali przedstawiciele ING BSK w poniedziałek.

„Spodziewamy się dużego popytu. Uważamy, że bank jest atrakcyjną inwestycją” – powiedział Andrzej Olszewski, dyrektor ING Securities podczas konferencji prasowej.

Zapisy na 12,77% akcji ING Banku Śląskiego odbędą się w dniach 7-15 marca w transzy inwestorów indywidualnych, natomiast inwestorzy instytucjonalni w dniach 7-16 marca będą mogli wziąć udział w budowie księgi popytu na akcje banku. W transzy inwestorów indywidualnych zaoferowanych będzie 415.000 akcji, zaś w transzy inwestorów instytucjonalnych – 1.246.141 walorów.

„Przesunięcia pomiędzy transzami mogą nastąpić w każdą stronę, nie ma tu żadnych ograniczeń, ale zaproponowany podział na transze nie odbiega od praktyki rynkowej w Polsce” – powiedział Olszewski.

Dodał, że ewentualne zmiany będą podporządkowane zapewnieniu stabilnych notowań akcji banku po przeprowadzeniu oferty.

Cena referencyjna sprzedawanych akcji zostanie podana w piątek, 4 marca. Będzie to maksymalna cena, po której ING Bank NV będzie sprzedawał walory, natomiast ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona na podstawie wyników book-buildingu, a także z uwzględnieniem popytu zgłoszonego przez inwestorów indywidualnych. Cena ta będzie jednakowa dla obu transz i zostanie opublikowana najpóźniej 17 marca, podał także bank.

ING BSK podał wcześniej, że inwestorom indywidualnym, którzy złożą zapisy 7-10 marca zaoferowane zostanie dyskonto w wysokości 2% od ostatecznej ceny sprzedaży oraz, w przypadku nadsubskrypcji, stopa alokacji dwukrotnie wyższa niż w przypadku zleceń złożonych w dniach 11-15 marca.

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane przez punkty obsługi klienta ING Securities SA, oddziały ING BSK na terenie całego kraju oraz punkty obsługi klienta Domu Maklerskiego Banku Handlowego SA i Domu Inwestycyjnego BRE Banku SA. Deklaracje od polskich inwestorów instytucjonalnych przyjmować będzie ING Securities SA, zaś od inwestorów zagranicznych ING Bank NV, Oddział w Londynie oraz Citigroup Global Markets Ltd.

ING Bank NV zamierza sprzedać akcje ING Banku Śląskiego w ofercie publicznej, zgodnie z zaleceniem Komisji Nadzoru Bankowego, zmniejszając w ten sposób udziały w polskim banku o 12,77% do 75,00%.

Bank podał także, że został poinformowany, iż ING Bank NV nie zamierza sprzedawać więcej akcji ING BSK i w jego ocenie przeprowadzenie opisanej w raporcie operacji nie wpłynie na funkcjonowanie ING BSK ani na jego relacje z akcjonariuszem większościowym.

Grupa ING BSK miała w 2004 roku 366,25 mln zł zysku wobec 30,55 mln zł zysku rok wcześniej przy przychodach odsetkowych odpowiednio 1692,13 mln zł wobec 1630,63 mln zł. Analitycy oczekiwali rocznego zysku w wysokości średnio 317,91 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane