Akcje kosztują 4 grosze. Będzie split?

KZ
opublikowano: 17-05-2010, 00:00

Akcjonariusze Dent-a-Medical tracą cierpliwość, ale nie poczucie humoru. Pytają, czy spółka nie planuje splitu.

Akcjonariusze Dent-a-Medical tracą cierpliwość, ale nie poczucie humoru. Pytają, czy spółka nie planuje splitu.

Dent-a-Medical to sieć klinik stomatologicznych. Spółka notowana jest na rynku NewConnect. Jej drobni inwestorzy, korzystając z Akcji Inwestor, którą prowadzi "PB" zapytali spółkę, czy przypadkiem nie planuje przeprowadzenia splitu. Nie byłoby w tym nic śmiesznego, gdyby nie to, że Kurs Dent-a-Medical spadł już do 4 groszy. To jednocześnie cena emisyjna nowych akcji, sprzedawanych w ramach emisji z prawem poboru. Akcjonariusze pytają retorycznie, kto kupi nowe papiery, jeżeli nie ma żadnego dyskonta wobec ceny rynkowej?

Co na to firma?

— Spółka nie planuje żadnego splitu akcji. Liczymy, że rozwój fundamentalny spółki będzie miał w przyszłości przełożenie na jej giełdową wycenę, natomiast krótkoterminowe kształtowanie się kursu nie zależy od nas. W naszej ocenie oferta akcji jest korzystna dla inwestorów. Choćby z uwagi na to, że pozwala na zakup większej liczby akcji po ustalonej cenie, co zwykle jest raczej trudne na giełdzie — czytamy w odpowiedzi zarządu.

Pytania się jednak mnożą. Na to, czy ewentualne niepowodzenie emisji nie zagrozi płynności finansowej i strategii Dent-a-Medical, odpowiedzi zarządu jeszcze nie ma.

Strategia zakłada stworzenie sieci kilkudziesięciu gabinetów stomatologicznych działających na zasadzie franczyzy.

Zarząd Dent-a-Medical robi w ostatnich dniach wszystko, by zachęcić inwestorów do udziału w emisji. Spółka informowała o rozpoczęciu rozmów z potencjalnym inwestorem zainteresowanym wsparciem kapitałowym firmy. Zarząd jest też podobno bliski zakończenia rozmów z jednym z dużych towarzystw ubezpieczeniowych. Współpraca ma polegać na wspólnym zaoferowaniu produktu.

W pierwszym kwartale przychody Dent-a-Medical wzrosły o 13 proc., do 1,035 mln zł. Strata netto skurczyła się z 1 mln do 676 tys. zł. Zapisy na akcje Dent-a-Medical przyjmowane są do 21 maja. Ze sprzedaży blisko 40 mln akcji spółka chce uzyskać 1,59 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy