Akcje Lyft już tańsze niż w IPO

opublikowano: 02-04-2019, 06:32

W drugim dniu notowań akcje Lyft staniały i kosztują już mniej niż w pierwotnej ofercie publicznej, donosi Reuters.

Akcje amerykańskiej spółki parataksówkowej sprzedawano w IPO po 72 USD, co było ceną górną granicą widełek cenowych, które w związku z dużym popytem zostały podwyższone podczas roadshow. W piątek Lyft zadebiutował na Nasdaq. W pierwszym dniu notowań jego akcje drożały nawet do 87,24 USD, czyli o 21 proc. Na zamknięciu wzrost kursu wynosił 9 proc., czyli 78,92 USD. W drugim kurs spółki mocno spadał. W pewnym momencie akcje notowano po 67,78 USD. Ostatecznie kurs tąpnął o prawie 12 proc. do 69,01 USD. Niektórzy przypominają, że podobną zmienność widać było po wejściu na giełdę Facebooka. Niektórzy analitycy twierdzą, że po początkowej euforii do głosu doszły  wątpliwości dotyczące wyników spółki. Lyft podwoił w ubiegłym roku przychody do 2,16 mld USD, ale jego strata netto wzrosła do 911 mln USD z 688 mln USD rok wcześniej.

- Myślę, że początkowy wzrost był przesadzony z powodu chęci niektórych inwestorów załapania się na akcje spółki, a także z powodu stadnej mentalności IPO – powiedziała Catherine McCarthy z Allianz Global Investors.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy