Akcje Mangaty tanieją po ostrzeżeniu o obniżce prognoz

opublikowano: 25-10-2016, 10:40

Akcje Mangaty Holding (dawnej Zetkamy) wyraźnie tanieją po tym, jak zarząd opublikował komunikat zapowiadający korektę prognoz wyników na 2016 r.

Dokładnych danych nie przedstawiono, ale jak przewiduje zarząd, EBITDA i zysk netto mogą być niższe od zakładanych ze względu na znaczące wyhamowanie inwestycji i produkcji budowlano-montażowej w Polsce, co przekłada się na gorsze niż planowane wyniki w segmencie armatury.

Ponadto znacząco od planu odbiegają wyniki spółki zależnej Techmadex.

"Realizowane przez spółkę kontrakty nie przynoszą oczekiwanych wyników, a na pogorszenie wyników wpływa również spór, jaki spółka prowadzi z jednym z kontrahentów. Należy jednak podkreślić, że pozyskane przez Techmadex w trakcie 2016 roku kontrakty dają pozytywny sygnał odnośnie możliwości budowy strategii funkcjonowania spółki w segmencie serwisowania obiektów infrastruktury przesyłu gazu ziemnego w dłuższej perspektywie czasowej" - podano.

Ostrzeżenie to także konsekwencja modyfikacji planu strategicznego dla Masterform Grupa Zetkama - efekty wdrożeń nowych produktów będą widoczne dopiero w 2017 r.

W marcu Zetkama ogłosiła prognozę, zgodnie z którą EBITDA miała wynieść 95,2 mln zł, zysk netto 58,7 mln zł, a przychody 592 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Mangaty tanieją po ostrzeżeniu o obniżce prognoz