Akcje Microsoftu bliskie formacji 'złotego krzyża'

opublikowano: 12-03-2019, 19:04

Drożejące podczas wtorkowej sesji na NYSE akcje koncernu Microsoft zbliżyły się do pięciomiesięcznego szczytu i sana dobrej drodze do stworzenia ważnej z punktu widzenia analizy technicznej, formacji.

Na wykresie notowań akcji producenta popularnego systemu operacyjnego zaczyna się tworzyć tzw. „złoty krzyż”, który jest wyraźnym byczym sygnałem. Dzieje się tak w zaledwie 27 dni po tym kiedy na wykresie wykreowała się całkowicie przeciwna, niedźwiedzia w wydźwięku, formacja „krzyża śmierci”. 

Tymczasem 50-dniowa średnia krocząca wzrosła do ponad 106,7 USD zaś 200-dniowa do 106,58 USD. 

Poprzedni krzyż śmierci powstał 31 stycznia, około miesiąca po tym, jak cena akcji spadła do najniższego poziomu od 7 miesięcy (24 grudnia 2018 r.). Poprzedni złoty krzyż miał natomiast miesjce 9 sierpnia 2016 r. i pojawił się po 32 sesjach po krzyżu śmierci. Z kolei wcześniejsza  formacja złotego krzyża ukazała się 8 października 2015 r., w  zaledwie 7 sesji po krzyżu śmierci.

Microsoft pozostaje aktualnie największą amerykańską firmą pod względem kapitalizacji rynkowej, z kapitalizacją rynkową na poziomie 872,6 mld USD, wyprzedzając drugie w zestawieniu Apple (853,3 mld USD) i trzecie Google Alphabet (834,9 mld USD).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu