Akcje Monnari po 21 zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 07-12-2006, 00:00

Ogromny popyt na akcje Monnari, jaki ujawnił się w trakcie book buildingu, zaowocował ustaleniem ceny emisyjnej na górnej granicy widełek.

Przeprowadzony między 1 a 5 grudnia book building na akcje Monnari Trade wykazał ogromne zainteresowanie inwestorów. Oferta firmy zajmującej się projektowaniem i sprzedażą odzieży damskiej z wyższej półki obejmuje 2,5 mln walorów. Tymczasem tylko w transzy otwartej wynoszącej 600 tys. szt. złożono 1160 deklaracji na niemal 60 mln akcji. Reszta, czyli 1,9 mln walorów, jest przeznaczona dla inwestorów instytucjonalnych.

W tej sytuacji zarząd Monnari ustalił cenę nowych akcji na poziomie 21 zł, najwyższym z podanych wcześniej widełek (16-21 zł).

— Duże powodzenie book buildingu świadczy o tym, że inwestorzy doceniają zarówno pozycję marki Monnari, jak i skuteczność realizacji strategii rozwoju — uważa Marek Banasiak, prezes firmy.

Zapisy na akcje przyjmowane będą między 7 a 11 grudnia. Debiut giełdowy planowany jest jeszczce przed świętami.

Marek Banasiak odniósł się też do naszej wczorajszej publikacji, w której ujawniliśmy kulisy bankructwa jego poprzedniej firmy: As-Line oraz nieścisłości w prospekcie emisyjnym Monnari. Szef odzieżowej spółki twierdzi, że tekst w „PB” nie zaszkodzi ofercie. Zapewnia też, że w niedługim czasie przedstawi dowody na to, że wszystkie jego działania były zgodne z prawem, a informacje przedstawione w prospekcie są rzetelne.

Marek Banasiak widzi też pozytywną stronę publikacji. Jego zdaniem, inwestorzy dowiedzieli się, że choć kiedyś popełnił błędy skutkujące upadkiem As-Line, to wiele się na nich nauczył, dzięki czemu stworzył tak prężną firmę jak Monnari.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu