Akcje Optimusa idą w pakietówce

Mariusz Zielke
opublikowano: 29-05-2002, 00:00

We wczorajszej pakietówce sprzedano 470 tys. akcji Optimusa. Za jednym zamachem zmieniło właściciela około 5 proc. walorów producenta komputerów.

Akcje Optimusa wciąż znajdują się w kręgu zainteresowania inwestorów. W transakcji pakietowej zmieniło właściciela 470 tys. akcji technologicznej spółki.

Walory sprzedano po 7,5 zł za sztukę przy obrotach sięgających 7 mln zł. To oznacza, że nieznany kupiec przejął około 5 proc. akcji spółki, założonej przez Romana Kluskę. Być może już dziś będzie wiadomo, kto dokonał transakcji.

Dziś też ma zostać upubliczniona informacja o rezygnacji Jacka Krawczyka z funkcji prezesa Optimusa. Prawdopodobnie zaraz potem powołany na to stanowisko zostanie Andrzej Widerszpil, były szef Compaqa Polska.

Przypomnijmy, że komputerową firmę może czekać zmiana inwestora. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zainteresowana przejęciem kontroli jest grupa inwestorów prywatnych. Przewodzi im prawdopodobnie Zbigniew Jakubas, inwestor, prezes Multico i uczestnik wcześniejszych zmian właścicielskich w tej spółce. Zainwestować w akcje nowosądeckiego producenta pecetów może też typowany na nowego prezesa Andrzej Widerszpil. W tej chwili głównym inwestorem Optimusa jest BRE Bank, który posiada lub ma opcje na objęcie ponad 51 proc. kapitału spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Optimusa idą w pakietówce