Akcje Pekao SA stabilizują giełdę

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 02-06-2003, 00:00

Zachowanie banku z uwagi na bardzo duży udział w portfelu, w dużym stopniu decyduje o zmianach indeksu WIG20. Ubiegło tygodniowy wzrost kursu pozytywnie wpłynął na kondycję rynku, zwłaszcza, że dość wyraźnie przeceniona została Telekomunikacja Polska. Średnioterminowy poziom wsparcia jaki utworzył się od początku tego roku przy 85 zł, zadecydował o możliwości stabilizacji w kanale horyzontalnym o szerokości 7 zł (rozpiętość około 8 proc.). Pułap oporu wydaje się być silną barierą dla strony popytowej, sesja piątkowa wskazuje, że przy niskich obrotach jego pokonanie może być trudne.

O ile krótkoterminowo można się spodziewać małych zawirowań, o tyle średnioterminowo sytuacja jest dość jasna. Średnie rosną powoli tworząc układ charakterystyczny dla trendu wzrostowego, RSI zbliża się do strefy rynku wykupionego, co jest potwierdzone przez MACD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Pekao SA stabilizują giełdę