AKCJE PGE PO 23 ZŁ

DI
opublikowano: 27-10-2009, 23:47

Ostateczna liczba akcji zwykłych na  okaziciela serii B oferowanych w IPO wynosi 259.513.500 sztuk.  

Liczba Akcji Oferowanych zaoferowanych inwestorom indywidualnym wynosi 38.927.025, a liczba Akcji Oferowanych inwestorom instytucjonalnym wynosi 220.586.475.

Na zasadach określonych w Prospekcie, przed dokonaniem przydziału Akcji Oferowanych, Akcje Oferowane zaoferowane inwestorom instytucjonalnym w liczbie, w jakiej nie zostaną objęte zapisami złożonymi przez inwestorów instytucjonalnych, mogą zostać przesunięte do puli akcji przydzielanej inwestorom indywidualnym, zaś Akcje Oferowane zaoferowane inwestorom indywidualnym w liczbie, w jakiej nie zostaną objęte zapisami złożonymi przez inwestorów indywidualnych lub zostaną objęte zapisami inwestorów indywidualnych, które zostaną wycofane (wskutek uchylenia się od skutków prawnych złożonego zapisu), na zasadach określonych w Prospekcie, mogą zostać przesunięte do puli akcji przydzielanej inwestorom instytucjonalnym i zostać objęte ofertą instytucjonalną.

Ponadto, Spółka informuje, że cena emisyjna Akcji Oferowanych dla inwestorów instytucjonalnych oraz dla inwestorów indywidualnych wynosi 23,00 (słownie: dwadzieścia trzy) złote za jedną Akcję Oferowaną.

Całkowity popyt na Akcje Oferowane zgłoszony przez inwestorów instytucjonalnych i detalicznych wyniósł przy cenie 23,00 złote około 45 miliardów złotych.

Wstępna liczba akcji na które zapisy złożyli inwestorzy indywidualni wyniosła ok. 1.113 mln Akcji Oferowanych. Zarząd zdecydował o zaoferowaniu inwestorom indywidualnym 15 proc. łącznej liczby Akcji Oferowanych. Na dzień raportu stopa redukcji dla inwestorów indywidualnych szacowana jest na około 96,5 proc.

Spółka informuje także o zawarciu w dniu 27 października 2009 roku umowy subemisyjnej, na warunkach opisanych w Prospekcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu