Akcje PGE tanieją

DI
opublikowano: 07-12-2009, 00:00

Emocje po wielkim debiucie opadły. Kurs grupy energetycznej też. Analitycy twierdzą, że to tylko chwilowa słabość. A internauci z pb.pl?

Emocje po wielkim debiucie opadły. Kurs grupy energetycznej też. Analitycy twierdzą, że to tylko chwilowa słabość. A internauci z pb.pl?

Kursy PGE i Enei są manipulowane przez kilku inwestorów. Mechanizm jest prosty: pod koniec dnia zlecenie sprzedaży i kupna poniżej notowań. I to ustala zamknięcie.

Trzeba trzymać papiery PGE. Liczę na styczniową jazdę. Dobra defensywna spółka w razie "padaki".

Ostatni raz dałem się nabrać na ofertę na rynku pierwotnym. Zarobił bank na moim kredycie, ja mam stratę.

Pompowali cenę akcji i teraz jest efekt. "PB" też podgrzewał atmosferę. Odszukajcie opinie analityków i porównajcie z tym, co teraz mówią.

Kurs PGE zachowuje się OK. To WIG20 jest sztucznie utrzymywany, ale

wszystko do czasu.

Oferta PGE była sukcesem, znacznie wzrosła kapitalizacja GPW, podniosła się płynność. Rynek zyskał stabilną spółkę dywidendową. Strategia kup i trzymaj...

Sytuacja jest pochodną polityki skarbu. Uaktywnić drobnych inwestorów jest dobrze, ale metodą PKO BP: dyskonto, premia, premia po pięciu latach. W przypadku PGE skarb zgarnie więcej, ale indywidualni nie zarobią, co narusza zasadę korzyści dla obu stron.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane