Akcje Polmosu Białystok zadebiutują na GPW w czwartek 12 maja

Internet Securities
opublikowano: 22-04-2005, 16:55

Akcje serii A i B spółki Polmos Białystok SA zadebiutują na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w czwartek, 12 maja, poinformowała GPW w komunikacie w piątek.

Akcje serii A i B spółki Polmos Białystok SA zadebiutują na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w czwartek, 12 maja, poinformowała GPW w komunikacie w piątek.

Zlecenia maklerskie kupna oferowanych przez Skarb Państwa do 11.084.000 sztuk akcji będą przyjmowane przez GPW w czwartek, 5 maja. Oferta sprzedaży zostanie zrealizowana na sesji giełdowej dzień później, czytamy w komunikacie.

Przedmiotem oferty publicznej jest 5.015.000 akcji serii B (42,15% kapitału), jednak wprowadzający nie wykluczał w prospekcie możliwości zwiększenia oferty do 11.084.000 akcji, czyli zaoferowania wszystkich akcji spółki z wyłączeniem tzw. akcji pracowniczych, stanowiących 6,85% kapitału. Oznaczałoby to przesunięcie części, bądź wszystkich akcji z oferty dla inwestora strategicznego.

Przedział cenowy ustalono na 77-92 zł. Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) ustaliło na 2% dyskonto od ceny sprzedaży dla klientów indywidualnych kupujących akcje spółki w pierwszym terminie zapisów, do 26 kwietnia.

W ofercie publicznej akcje będą sprzedawane w dwóch transzach: inwestorów indywidualnych (1.445.000 akcji) i inwestorów instytucjonalnych (2.380.000 akcji). Dodatkowo 1.190.000 walorów będzie stanowiło tzw. pulę dodatkową. Liczba akcji w puli dodatkowej może ulec zmianie w przypadku zmiany liczby akcji oferowanych.

Zapisy na akcje spółki w transzy detalicznej zaplanowano na 22-28 kwietnia. W tym terminie przyjmowane będą także zapisy na akcje od inwestorów instytucjonalnych, w ramach budowy księgi popytu. Wstępny, uznaniowy przydział akcji w transzy inwestorów instytucjonalnych zaplanowano na 28 kwietnia, zaś ostateczny – na 6 maja.

Równocześnie z procesem prywatyzacji w drodze oferty publicznej trwa proces sprzedaż większościowego pakietu akcji w drodze rokowań.

Oferty wiążące na zakup 51% akcji Polmosu Białystok SA złożyły: Polmos Lublin SA, Sobieski Dystrybucja Sp. z o.o. i Central European Distribution Corporation.

W czwartek wiceminister skarbu Dariusz Witkowski poinformował agencję ISB, że resort zamierza w przyszłym tygodniu zwrócić się do inwestorów, którzy w poniedziałek złożyli w resorcie oferty wiążące o poprawę warunków finansowych ich propozycji. Najpóźniej 25 kwietnia doradca prywatyzacyjny zarekomenduje MSP z kim prowadzić dalsze negocjacje w procesie rokowań.

Wiceminister powiedział również, że po uzyskaniu poprawionych ofert od inwestorów, przewidziana jest runda rokowań, która potrwa prawdopodobnie do końca maja. Do końca maja ma zostać wybrany podmiot, który złoży Skarbowi Państwa najlepszą ofertę, uzyskując wyłączność negocjacyjną.

Minister poinformował również, że nie ma planów przenoszenia części akcji, oferowanych publicznie, do transzy przeznaczonej dla inwestora strategicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane