Akcje Polrestu po 20 zł

ZK
opublikowano: 22-05-2007, 00:00

Inwestorzy chcieli kupić 20 razy więcej akcji, niż oferuje Polrest. Nic więc dziwnego, że cena jest maksymalna.

Inwestorzy chcieli kupić 20 razy więcej akcji, niż oferuje Polrest. Nic więc dziwnego, że cena jest maksymalna.

Zakończony proces budowy księgi popytu na akcje spółki restauracyjnej Polrest, wykazał bardzo duże zainteresowanie tymi papierami. Inwestorzy chcieli kupić ponad 40 mln akcji. Tymczasem w ofercie są ledwie 2 mln szt. i to tylko dlatego, że dotychczasowi akcjonariusze — Kornel Drozdowski i Krzysztof Płaszewski — postanowili zwiększyć pulę o 400 tys. walorów. W tej sytuacji zarząd spółki ustalił cenę emisyjną na 20 zł — to maksymalny pułap zapisany w prospekcie. Tym bardziej że zdecydowana większość deklaracji kupna dotyczyła właśnie takiego kursu. Zapisy rozpoczęły się wczoraj i potrwają do czwartku. Przydział akcji nastąpi w ciągu 5 dni roboczych od zamknięcia sukskrypcji.

W ramach oferty 1,25 mln akcji składa się na nową emisję. Polrest powinien więc uzyskać około 25 mln zł. Pieniądze te pójdą głównie na rozwój sieci restauracji. Spółka inwestuje w markę Roomrest — w segmencie jedzenia popularnego — i sieć restauracji regionalnych w segmencie premium, zlokalizowanych w Zakopanem i Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu