Akcje Qumaka drożeją po zapowiedzi połączenia z Euvikiem

opublikowano: 05-04-2018, 11:11
aktualizacja: 05-04-2018, 11:14

Notowania Qumaka mocno rosną po podpisaniu przez zarząd spółki listu intencyjnego z Euvikiem w sprawie połączenia firm.

Według pierwotnego planu sformułowanego w pierwszym liście podpisanym w grudniu 2017 r. etapem przejściowym połączenia miało być przejęcie przez Qumak jednej ze spółek Grupy Euvic.

"Jednak bardzo dobrze rozwijająca się współpraca operacyjna obu spółek wsparta sugestiami inwestorów zachęciły strony do skrócenia planu opisanego w wymienionym wyżej liście intencyjnym i przystąpienia do niezwłocznych działań zmierzających do objęcia większościowego pakietu akcji Qumak przez wspólników Euvic" - podał Qumak.

Transakcja połączenia będzie polegać na zamianie większościowego pakietu akcji nowej emisji Qumak na 100 proc. udziałów w Euvic. W ramach podwyższenia kapitału, oprócz emisji kierowanej do wspólników Euvic, dojdzie również do emisji gotówkowej, aby zapewnić zaspokojenie bieżących potrzeb finansowych Grupy. 

Według obecnych szacunków wartość emisji obejmowanej w zamian za udziały Euvic wyniesie nie więcej niż 220 mln zł, gotówkowej zaś nie więcej niż 50 mln zł.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu