Akcje Samsunga odrobiły straty po wyroku dla Jaya Y. Lee

ARŻ, Reuters
opublikowano: 19-01-2021, 08:34

Akcje Samsung Electronics i podmiotów stowarzyszonych odbiły się we wtorek, odwracając straty wynikające z poniedziałkowego wyroku skazującego wiceprezesa Jaya Y. Lee na dwa i pół roku więzienia za łapówkarstwo, pisze Reuters.

Analitycy stwierdzili, że krótkotrwały wpływ zatrzymania wiceprezesa Samsunga na ceny akcji jest podobny do tego, co wydarzyło się, gdy Lee został skazany po raz pierwszy w 2017 roku.

„W dniu, w którym Lee poszedł do więzienia, akcje spadły, ale na dłuższą metę nie wpłynęło to znacząco na cenę. Uwięzienie wiceprezesa nie zmienia fundamentów firmy“ - stwierdził Park Sung-soon z Cape Investment & Securities.

Po spadkach w poniedziałek akcje Samsung Electronics oraz spółek stowarzyszonych Samsung C&T i Samsung Life Insurance odbiły się i wzrosły odpowiednio o 2,5, 0,7 i 0,5 proc.

Jay Y. Lee został skazany na 2,5 roku więzienia za przekupienie współpracownika byłej prezydent Korei Południowej Park Geun-hye. Na poczet kary zaliczono mu poprzednią odsiadkę, w związku z czym za kratami spędzi 18 miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane