Czytasz dzięki

Akcje spółki Rafała Bauera wystawione do odstrzału

opublikowano: 21-01-2019, 19:25

Były prezes Próchnika rozkręca biznes w sektorze strzeleckim. Finansowanie zbiera w serwisie crowdfundingu udziałowego.

„Jednostka misji specjalnych, taka jak Grom, przywiązuje szczególną wagę do wyszkolenia strzeleckiego. To operator i jego kwalifikacje decydują o powodzeniu misji bojowych. Dlatego też wiele firm oferuje symulatory sytuacji bojowych. Niestety te, które znam są wprawdzie bardzo zaawansowane technologicznie, ale pozbawione obciążeń, jakie wywołuje praca operatora w prawdziwym terenie i na własnej broni” – takimi słowami Piotr Gąstał, były dowódca jednostki wojskowej Gorm, wprowadza użytkowników platformy crowdfundingowej Beesfund w technologiczny świat, który kreować zaczął Rafał Bauer. Od mody – w postaci niegdyś zarządzanych przez niego marek Wólczanka i Vistula, RageAge i postawionej już teraz w stan upadłości spółki Próchnik – przeszedł do sektora strzeleckiego. 

Rafał Bauer, inwestor
Zobacz więcej

Rafał Bauer, inwestor ARC

Założona przez niego około rok temu firma Steel Alive stworzyła elektroniczny system wsparcia treningu strzeleckiego, który bazuje na doświadczeniach bojowych operatorów Gromu wyniesionych z ich misji w Iraku i Afganistanie - w radzie nadzorczej spółki zasiadają właśnie płk Piotr Gąstał oraz płk Andrzej Bala. Ale sam produkt kierowany jest również do cywilnych pasjonatów strzelectwa.   

Rozwiązanie pozwala m.in. na dokładne mierzenie trafień. Umożliwia ponadto rozpisywanie scenariuszy treningowych. Bazuje na elementach sterujących połączonych z zestawem czytników, całość koordynowana jest poprzez aplikację mobilną. 

Ambicją założycieli Steel Alive (wspólnikiem w projekcie jest finansista i menadżer z wieloletnim doświadczeniem Mariusz Zawada) jest wprowadzenie produktu na rynek amerykański. Na ten cel przedsiębiorcy zbierają właśnie fundusze. Idą drogą kojarzoną w Polsce najczęściej ze start-upami – sięgnęli po crowdfunding udziałowy. Nastawili się na 1,96 mln zł (cena akcji - 1,4 zł, liczba akcji – 1,4 mln). Dotychczas zebrali ponad 26 tys. zł (stan na 21 stycznia 2019 r.) Zbiórka potrwa jeszcze ponad miesiąc. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane