Akcje sprzedadzą prywatne fundusze

Sebastian Gawłowski
13-04-2005, 00:00

Jesteśmy bardzo przewidywalni — zachęca inwestorów spółka energetyczna. Obiecując nowe inwestycje, zakręca kurek z kasą dla akcjonariuszy.

Polish Energy Partners (PEP), który działa na rynku outsourcingu energetyki przemysłowej oraz energii odnawialnej, chce w maju zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Oferta publiczna, która rozpocznie się 25 kwietnia, obejmuje sprzedaż akcji należących dotychczas do funduszy venture capital: Polenergy Investments i Enterprise Investors (EI). Ten pierwszy sprzeda cały posiadany pakiet 6,1 mln akcji, stanowiących 34,3 proc. kapitału. Natomiast EI upłynni prawie połowę posiadanych akcji, czyli 4,5 mln, stanowiących 26 proc. kapitału. Po ofercie w rękach giełdowych inwestorów znajdzie się 58,8 proc. PEP.

Spółka zarządza obecnie czterema elektrociepłowniami, które produkują energię m.in. dla giełdowego Mondi Świecie i fabryki Whirlpoola (dawny Polar).

— Mamy 20-letnie umowy o współpracy z klientami, dzięki czemu jesteśmy bardzo przewidywalną spółką. W najbliższych dwóch latach planujemy realizację czterech projektów outsourcingowych: dwóch w Polsce i dwóch w regionie środkowoeuropejskim, oraz zbudowanie farm wiatrowych w Pucku. Jeśli te plany się ziszczą, pomyślimy o nowej emisji w 2006 r. Nie będziemy wypłacać dywidendy przez trzy lata. Zyski pójdą na inwestycje — mówi Zbigniew Prokopowicz, prezes PEP.

W 2004 r. spółka osiągnęła 52 mln zł przychodów i 8,6 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje sprzedadzą prywatne fundusze