Akcje Świecia na sprzedaż

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 22-12-2003, 00:00

Od dwóch miesięcy cena akcji tej spółki waha się od 74,50 do 82 zł (10 proc.). Po dość dużej korekcie notowań na przełomie sierpnia i września, w czasie której kurs spadł o 24 proc., stabilizacja jest sporym zaskoczeniem.

Ocena ta wynika z faktu otrzymania przez spółkę kilku zaleceń obniżających dotychczasowe rekomendacje, ponadto przewidywanego, dalszego spadku cen papieru. Jednym z głównych czynników ryzyka była przewidywana podaż akcji ze strony Skarbu Państwa, które jak obecnie wiadomo sprzedane zostaną za około 73 zł. Oznacza to, że potencjalna podaż akcji w liczbie ponad 2,5 mln wchłonięta zostanie przez instytucje finansowe, a podana cena wyznacza minimum wyceny rynkowej akcji. W związku z tym dalszy rozwój sytuacji zależeć będzie od kierunku, w którym akcje wybiją się z zaznaczonego trendu horyzontalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Świecia na sprzedaż