Akcje taniały po wystąpieniu szefa Fed

opublikowano: 28-03-2007, 22:05

Indeksy amerykańskich giełd nadal spadają. Dow Jones, S&P500 i Nasdaq traciły na zamknięciu środowej sesji po 0,8 proc. Przyczyniły się do tego gorsze niż oczekiwano dane o zamówieniach na dobra trwałe w lutym, ale przede wszystkim, wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke przed Połączoną Komisją Gospodarczą Kongresu USA.

Bernanke dał do zrozumienia, że walka z inflacją wciąż jest równie ważna dla banku centralnego jak problem spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego. Rozczarował zatem tych wszystkich, którzy spodziewali się w niedalekiej przyszłości obniżki stóp procentowych. Reakcja rynku była jednoznaczna. Krótko po wypowiedzi szefa Fed indeksy rynków akcji zanotowały dziennie minimum. Do końca sesji odrobiły część strat, ale nastroje nadal były złe, głównie za sprawą drożejącej ropy, której kurs przekroczył 64 USD na NYMEX.

W grupie najmocniej przecenionych blue chipów znalazł się General Motors. W prasie pojawiły się informacje iż nie weźmie on udziału w pierwszej rundzie rywalizacji o przejęcie Chrysler Group. Taniały wyraźnie akcje Wal-Mart, który miał zrezygnować z otwarcia supermarketu w Nowym Jorku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Akcje taniały po wystąpieniu szefa Fed