Akcje Tesli drożeją, bo Musk zainwestuje 20 mln USD w nowe papiery

opublikowano: 17-10-2018, 15:19

Cena akcji Tesli rośnie w handlu przedsesyjnym po tym jak spółka poinformowała, że jej szef i założyciel Elon Musk chce kupić za 20 mln USD akcje nowej emisji po cenie rynkowej.

W odrębnym komunikacie Tesla poinformowała, że sąd zatwierdził warunki układu między amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Muskiem.

- Układ przewiduje, że nie będzie ograniczeń dla pełnienia przez Elona funkcji prezesa i nie będzie także ograniczeń dla zasiadania przez niego w radzie dyrektorów – poinformowała spółka.

Układ zawarto po oskarżeniu Muska przez SEC o oszukanie inwestorów. Chodzi o wydarzenia z sierpnia, kiedy prezes i  jeden z największych akcjonariuszy Tesli ogłosił zamiar wycofania spółki z giełdy, a po kilkunastu dniach się go odwołał. Zawarty układ przewiduje, że Tesla i Musk zapłacą po 20 mln USD. Musk miał także zrezygnować ze stanowiska szefa rady dyrektorów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane