Akcje TP nadają ton sesji na GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 28-04-2005, 11:53

Ciekawy początek czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Szybki spadek WIG20 w pierwszych minutach to rezultat rozczarowania akcjonariuszy z wyników skonsolidowanych Telekomunikacji Polskiej. Po półtorej godzinie indeks odrobił jednak straty.

Ciekawy początek czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie. Szybki spadek WIG20 w pierwszych minutach to rezultat rozczarowania akcjonariuszy z wyników skonsolidowanych Telekomunikacji Polskiej. Po półtorej godzinie indeks odrobił jednak straty.

Na początku czwartkowych notowań główną rolę odgrywają emocje. Pierwszy kwadrans sesji to błyskawiczny spadek WIG20 spowodowany rozczarowaniem akcjonariuszy TP skonsolidowanymi wynikami I kwartału, zwłaszcza poziomem przychodów. Równie jednak szybko jak spadł tak potem WIG20 dynamicznie wzrósł, by po 90 minutach dotrzeć do poziomu wczorajszego zamknięcia.

Telekomunikacja Polska przed sesją podała skonsolidowane wyniki I kwartału. Grupa TP wypracowała 490 mln zysku netto, trafiając idealnie w punkt rynkowego konsensusu. Wynik ten jest jednak o prawie 20 proc. gorszy od zanotowanego przed rokiem (609 mln zł). Spadły też przychody z 4,59 mld zł w I kwartale 2004 r. do 4,44 mld w pierwszych trzech miesiącach obecnego roku. Analitycy spodziewali się wzrostu sprzedaży skonsolidowanej do 4,61 mld zł.

Na rynku kontraktów otwarcie i pierwsze minuty gry przyniosły ok. 10-pkt wzrost. Jednak nieudany początek sesji na rynku kasowym sprawił, że futures na WIG20 szybko zjechały poniżej wczorajszego dołka i poważnie naruszyły wsparcie 1850 pkt. Wyglądało to już naprawdę bardzo źle, na szczęście jednak popyt zmobilizował siły i doprowadził do odbicia w dobrym stylu, czyli popartego obrotami.

Najważniejszy dziś będzie poziom zamknięcia na obu rynkach. Aby oddalić wizję pogłębienia spadków w najbliższych dniach byki muszą doprowadzić do zamknięcia na plusach. Jak na razie otrzymują wsparcie z Zachodu. Indeksy giełd zachodnioeuropejskich zyskują na wartości po niezłej wczorajszej sesji na Wall Street. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy