Akcje TP przy silny oporze

Robert Kurowski
19-01-2004, 00:00

Kurs TP znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, który od grudnia przyniósł już około 20-proc. zwyżkę. Akcje znajdują się na poziomie silnego oporu technicznego, co stało się przyczyną korekty trendu. Wydaje się, że TP jest obecnie postrzegana lepiej niż rok temu, głównie dzięki restrukturyzacji zatrudnienia oraz stałej poprawie wyników. Spółce nie zaszkodziły także krążące po rynku plotki o zmianach w akcjonariacie France Telecom oraz nałożenie przez UOKiK kolejnej kary 20 mln zł.

Spadek kursu do 16 zł i poniżej oznacza testowanie linii trendu, co na razie potwierdza ważny poziom obrony w tej strefie. Oscylator RSI14 spadł z pułapu wykupienia — jest to sygnał, że korekta może ulec przedłużeniu. Sytuacja waloru zależeć będzie od ogólnych nastrojów na GPW, a decydujące o kontynuacji trendu wzrostowego na akcjach TP będzie zwyżka ponad poziom 17 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje TP przy silny oporze