Akcje W. Kruk opadły z sił

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 14-11-2005, 00:00

Rynek spodziewał się po spółce W. Kruk dobrych skonsolidowanych wyników kwartalnych. Poznaliśmy je już w ubiegły poniedziałek. Od początku miesiąca cena akcji spółki wzrosła o 9,2 proc.

Dobra passa papierów W. Kruka trwa od dłuższego czasu. Wzrosty przyspieszyły w drugim półroczu bieżącego roku. Lekka korekta rozpoczęła się w połowie października, kiedy notowania zaczęły spadać po nieudanej próbie sforsowania pułapu 33 zł. Przerwana została dynamiczna tendencja wzrostowa, która pojawiła się lipcu. Publikacja wyników kwartalnych sprzyjała spółce (zysk netto wzrósł prawie pięciokrotnie), ale pułap 33 zł ciągle jest poza zasięgiem W. Kruka. Większa aktywność w środku tygodnia dawała szansę na wzrosty, szczególnie że ukształtowany w środę korpus świecy wskazywał na dużą siłę rynku. Czwartkowe notowania nie potwierdziły jednak dużego zainteresowania spółką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje W. Kruk opadły z sił