Akcje znów drożeją

Marek Druś
opublikowano: 12-01-2006, 00:00

Giełdy w USA zakończyły notowania wzrostami. Zdecydowało o tym ożywienie popytu w ostatniej godzinie notowań. Wcześniej na rynkach dominowały niewielkie zmiany cen. Indeksy tkwiły w pobliżu poziomów poprzednich zamknięć. Dow Jones skutecznie bronił się jednak przed spadkiem poniżej poziomu 11 000 pkt.

Na nastroje inwestorów negatywny wpływ miała zapowiedź słabszych niż prognozowano kwartalnych wyników DuPonta. Akcje trzeciego amerykańskiego koncernu chemicznego były najmocniej taniejącym komponentem średniej Dow Jones. Zaniepokojenie było tym większe, że podobnie jak w przypadku Alcoa, pogorszenie wyników jest spowodowane przez przestoje i zniszczenia spowodowane ubiegłorocznymi huraganami. Najmocniej wśród blue chipów drożał Boeing, który zdobył szacowane na 11 mld USD zlecenie na dostawę 68 samolotów do Indii. Na rynku spółek technologicznych kolejną sesję drożały akcje Apple. Tym razem do kupna zachęcało podwyższenie ich ceny docelowej przez CSFB. Taniały wyraźnie papiery Genentech. Wyniki sprzedaży jednego z leków drugiej na świecie spółki biotechnologicznej okazały się gorsze niż oczekiwano. W czwartek sytuację na sytuację na rynku mogą wpłynąć najnowsze dane makro, przede wszystkim dane o bilansie handlowym USA w listopadzie.

Europejskie giełdy odreagowały wtorkową korektę i kończyły sesje wyraźnymi wzrostami. Inwestorzy kupowali przecenione w ostatnich dniach akcje spółek wydobywczych: BHP, Anglo American i Rio Tinto. Mocno w górę poszedł kurs London Stock Exchange dzięki dobrym wynikom i odrzuceniu oferty przejęcia złożonej przez Macquarie Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje znów drożeją