Akcjonariusz Arterii wnioskuje o wypłatę dywidendy z części zysku za 2014 r.

ISBNews
opublikowano: 08-06-2015, 16:45

Jeden z akcjonariuszy Arterii - Allianz FIO reprezentowany przez TFI Allianz Polska, posiadający 5,52% w udziałach i głosach, wnioskuje o uzupełnienie porządku obrad walnego, zwołanego na 25 czerwca o punkt dotyczący wypłaty dywidendy wysokości 25% zysku netto grupy za 2014 r., podała spółka.

"W opinii Towarzystwa, stabilna sytuacja finansowa grupy Arteria S.A. pozwala na przeznaczenie części kapitału zapasowego na dywidendę w 2015 roku i nie spowoduje istotnego pogorszenia długu netto do EBITDA oraz relacji kapitałów własnych do zobowiązań ogółem" - czytamy w uzasadnieniu do żądania.

Grupa wypracowała w 2014 roku ponad 17 mln zł EBITDA (zysk operacyjny + amortyzacja) i ponad 10 mln zł zysku netto.

"Wnioskowana kwota dywidendy stanowi 25% zysku netto grupy i 15% EBITDA grupy. W opinii Towarzystwa wypłata wnioskowanej dywidendy nie spowoduje negatywnego wpływu na funkcjonowanie grupy i jej zdolności do wykonywania zawartych umów" - czytamy także.

Pod koniec maja zarząd Arterii poinformował, że w związku z możliwymi akwizycjami nie będzie rekomendował akcjonariuszom wypłaty dywidendy w 2015 r.

W marcu br. w liście do akcjonariuszy prezes Arterii Marcin Marzec zapowiadał wypłatę dywidendy za 2014 rok, ale jej wysokość miała zależeć od decyzji o przeprowadzeniu ewentualnych akwizycji.

Arteria odnotowała 10,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 10,16 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2014 r. wyniosła 0,36 mln zł wobec 0,42 mln zł straty rok wcześniej.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się w usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 149,5 mln zł w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane