Akcjonariusze Barlinka zdecydowali o wycofaniu spółki z giełdy

ISBNews
opublikowano: 03-01-2014, 17:10

Akcjonariusze Barlinka zdecydowali o wycofaniu spółki z notowań na warszawskiej giełdzie, wynika w uchwał walnego.

"Upoważnia się i zobowiązuje zarząd spółki do (…) wszelkich innych czynności faktycznych i prawnych zmierzających do zniesienia dematerializacji akcji spółki i wycofania ich z publicznego obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie" - podano w uchwałach.

Kurs spółki od dłuższego czasu notowany jest na poziomie 1,27 zł. Główny akcjonariusz - Michał Sołowow - w niedawnym wezwaniu oferował 1,3 zł za akcję. Sołowow zwiększył stan posiadania- bezpośrednio i pośrednio - do 94,25% akcji Barlinka w wyniku wezwania do zapisywania się na sprzedaż walorów  spółki, podał Barlinek. Przed wezwaniem Sołowow i jego spółki posiadali 71,62% akcji.

Barlinek S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie dystrybutorem podłóg drewnianych, listew, peletu i brykietu. Spółka prowadzi działalność w ramach grupy kapitałowej Barlinek. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska podłogowa ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego, eksportowana do 55 krajów na 5 kontynentach. Od września 2005 roku akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu