Akcjonariusze Bogdanki nie zablokowali wezwania Enei

GRA
opublikowano: 15-10-2015, 13:05

Dzisiejsze walne zgromadzenie akcjonariuszy kopalni Bogdanka nie przegłosowało uchwały o ograniczeniu o ograniczenie prawa głosu dla nowych akcjonariuszy. To punkt dla Enei.

Walne odbyło się na dzień przed zakończeniem wezwania, które państwowa Enea ogłosiła na akcje prywatnej kopalni Bogdanka. odpowiedzieć na wezwanie można do jutra, chyba że Enea zdecyduje się je przedłużyć.

LW Bogdanka
Zobacz więcej

LW Bogdanka Piotr Waniorek/Forum

Uchwała o ograniczeniu prawa głosu dla nowych akcjonariuszy do maksimum 10 proc. została zaproponowana przez radę nadzorczą Bogdanki. Chciała dać akcjonariuszom (głównie instytucjom finansowym) argument do negocjacji z Eneą. Zwłaszcza, że fundusze domagały się objęcia wezwaniem 100 proc akcji firmy, a nie 66 proc., jak chce Enea.
Żeby wezwanie doszło do skutku, Enea musi uzyskać ponad połowę głosów, a także uzyskać zgodę UOKiK (postępowanie zawieszono na wniosek Enei, w związku z walnym).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze Bogdanki nie zablokowali wezwania Enei