Akcjonariusze Compaqa opowiedzieli się za fuzją z HP

Marek Druś
opublikowano: 20-03-2002, 22:13

Zgodnie z oczekiwaniami akcjonariusze Compaqa opowiedzieli się w środowym głosowaniu za fuzją z Hewlett-Packardem, ktorej wartość szacuje się na 21 mld USD.

Stosunek głosów za do przeciw wyniósł dziewięć do jednego. W głosowaniu reprezentowanych było ok. 60 proc. z 1,7 mld akcji Compaqa, poinformował rzecznik spółki Arch Currid.

We wtorek głosowali akcjonariusze Hewlett-Packarda. Choć Carly Fiorina, prezes spółki, ogłosiła że opowiedzieli się oni za fuzją, analitycy są ostrożni i każą czekać na ostateczny wynik głosowania do momentu jego oficjalnego potwierdzenia.

W środę akcje obu spółek traciły na wartości podczas sesji na giełdach w USA. Obecnie rynek wycenia je na ok. 10,80 USD w przypadku udziałów Compaqa i 18,30 w przypadku HP. Jeśli fuzja dojdzie do skutku, parytet wymiany udziałów Hewlett-Packarda za akcje Compaqa ma wynosić 0,635 za 1.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane