Akcjonariusze Jukosu chcą zwolnić prezesa

28-05-2004, 09:38

Najwięksi akcjonariusze koncernu naftowego Jukos chcą zwolnić prezesa Szymona Kukesza, poinformował rosyjski dziennik ‘Wiedomosti’. Miałoby to nastąpić już w czerwcu.

Najwięksi akcjonariusze Jukosu, reprezentowani przez holding Menatep, twierdzą, że Kukesz nie pomógł firmie przejść przez ciężkie czasy. Objął on władzę w Jukosie po aresztowaniu jej ówczesnego prezesa i największego akcjonariusza Michaiła Chodorkowskego. Według ‘Wioedomosti’, następcą Kukesza miałby zostać Steven Theede, były menedżer ConocoPhillips, zarządzający obecnie spółką Jukos Moskwa.

W czwartek kurs Jukosa spadł na giełdzie w Moskwie do najniższego poziomu od grudnia 2002 roku. Powodem był komunikat spółki, w którym ostrzega ona, że nie ma pieniędzy na zapłatę 99,8 mld RUB zaległości podatkowych, co może doprowadzić ją do bankructwa.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze Jukosu chcą zwolnić prezesa