Akcjonariusze Kopexu kupili PDA Rafametu

ASZ
22-10-2007, 14:20

Bracia Leszek i Krzysztof Jędrzejewscy będą kontrolować łącznie 9,76 proc. głosów na WZA spółki kierowanej przez Ireneusza Celę, po rejestracji podwyższenia kapitału.

Po kilku spadkowych sesjach, w poniedziałek kurs akcji Rafametu wyraźnie odbija. Drożeją też prawa do akcji (PDA) serii F. Sprawił to komunikat spółki z Kuźni Raciborskiej, z którego wynika, że w akcjonariacie pojawili się właściciele giełdowego Kopexu. Naturalną koleją rzeczy pojawiły się spekulacje dot. współpracy z producentem obrabiarek.

Leszek Jędrzejewski, kontrolujący prawie 59,5 proc. głosów Kopexu kupił 331 382 sztuk PDA Rafametu, które po rejestracji stanowić będą 7,67 proc. głosów na WZA. Krzysztof Jędrzejewski, który ma prawie 6,1 proc. producenta maszyn górniczych nabył 90 233 PDA, które stanowić będą 2,09 proc. podwyższonego kapitału i głosów na WZA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Akcjonariusze Kopexu kupili PDA Rafametu