Akcjonariusze Lubawy uzgodnili kupno 50 proc. udziałów Prymusa

(Marek Druś)
opublikowano: 24-04-2006, 20:14

Krzysztof Moska i Krzysztof Fijałkowski, akcjonariusze Lubawy porozumieli się w sprawie emisji akcji, skierowanej do pierwszego z nich, oraz nabycia 50 proc. udziałów w spółce Prymus.

Krzysztof Moska i Krzysztof Fijałkowski, akcjonariusze Lubawy porozumieli się w sprawie emisji akcji, skierowanej do pierwszego z nich, oraz nabycia 50 proc. udziałów w spółce Prymus.

- Panowie Moska oraz Fijałkowski powierzyli nadzór nad realizacją przedmiotu porozumienia Zarządowi LUBAWA S.A. – głosi komunikat spółki.

Krzysztof Fijałkowski to największy akcjonariusz Lubawy. Ma 14,5 proc. jej kapitału i głosów na WZA. Krzysztof Moska ma wraz ze spółką Prymus 7,01 proc. kapitału i głosów na WZA Lubawy.

Lubawa zapowiadała na początku roku, że zwoła do końca czerwca WZA w sprawie połączenia z Prymusem, który zajmuje się sprzedażą surowców do produktów chemii budowlanej. Spółka informowała wówczas, że w zamian za 50 proc. udziałów Prymusa wyemituje do 600 tys. akcji dla jego udziałowców. Lubawa zapłaciła wcześniej 5,75 mln zł za połowę kapitału Prymusa.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Akcjonariusze Lubawy uzgodnili kupno 50 proc. udziałów Prymusa