Akcjonariusze nie przyklepali fuzji

Marcin Gesing
09-01-2004, 00:00

Fuzja Mostostalu Siedlce z Polimexem-Cekopem natrafiła na kolejną przeszkodę. Walne Polimexu nie podjęło uchwały połączeniowej.

Handlowy Investments, akcjonariusz spółki (36,6 proc.), złożył wniosek o przesunięcie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Polimexu-Cekopu o trzy tygodnie. Powód? Należący do Banku Handlowego fundusz, chce się lepiej przyjrzeć uchwale połączeniowej.

— Bank argumentował, że proponowane na walnym łączne rozpatrywanie uchwały o fuzji z uchwałą o zmianie statutu spółki musi zostać przez akcjonariusza przeanalizowane, bo wymagają tego procedury banku — mówi osoba związana z Polimexem.

Dla Banku Handlowego wejście Polimexu na giełdę poprzez fuzję z notowanym na parkiecie Mostostalem byłoby wygodną furtką do opuszczenia akcjonariatu spółki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ostatnim czasie bank zaczął rozważać także inne scenariusze wyjścia z Polimexu. Jednym z nich mogłaby być sprzedaż akcji należących do Banku Handlowego drugiemu z kolei akcjonariuszowi Polimexu — funduszowi PIP Managers Limited.

Bank Handlowy nie chce komentować tych informacji.

Odroczenie przez Handlowy Investments NWZA Polimexu może też być wyrazem niepokoju, co do powodzenia planu fuzji. Wiadomo wszak, że wszystkie przedwczorajsze uchwały NWZA w Mostostalu Siedlce zostaną w przyszłym tygodniu zaskarżone przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. To ostatnie występuje w imieniu mniejszościowych akcjonariuszy Mostostalu, którzy dążą do zablokowania połączenia z ich zdaniem, słabym ekonomicznie Polimexem. Być może właśnie wielomiesięcznych sporów sądowych obawia się bank i przygotowuje awaryjne wyjście z sytuacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze nie przyklepali fuzji