Akcjonariusze Próchnika za obniżeniem kapitału i emisją akcji

ISBNews
23-09-2015, 08:50

Akcjonariusze Próchnika zdecydowali o obniżeniu kapitału zakładowego (poprzez obniżenie wartości nominalnej jednej akcji spółki do 1 zł z 1,8 zł) z jednoczesnym jego podwyższeniem w drodze emisji łącznie 12,5 mln nowych akcji serii L oraz M, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

"Ze względu na kształtowanie się obecnego kursu giełdowego akcji, dla umożliwienia elastycznego plasowania emisji wskazana jest korekta wartości nominalnej akcji, dokonana w drodze obniżenia kapitału zakładowego. (…) Obniżenie kapitału zakładowego ma charakter techniczny, natomiast rzeczywista cena emisyjna nowych akcji zostanie ustalona przez zarząd na podstawie popytu rynkowego, w ramach book-buildingu prowadzonego wśród inwestorów prywatnych" - czytamy w opinii zarządu.

W ocenie zarządu, planowana emisja powinna zostać przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru, w ilości 12,5 mln akcji serii L i M w formie subskrypcji prywatnej skierowanej do oznaczonej ilości osób, podkreślono również.

"Wyłączenie prawa poboru w odniesieniu do wszystkich akcji nowej emisji jest w pełni uzasadnione, gdyż celem emisji jest zaoferowanie akcji inwestorom, w szczególności instytucjonalnym, bez długotrwałych wymogów związanych z ofertą publiczną. Środki uzyskane z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie przewidywanego wzrostu przychodów, który pociąga za sobą konieczność zwiększenia kapitału obrotowego, w tym na prawidłowe zatowarowanie salonów i przygotowanie nowych kolekcji z odpowiednim wyprzedzeniem oraz na działania marketingowe wspierające wspomniane działania rozwojowe i ew. udział w konsolidacji rynku odzieżowego" - czytamy dalej.

Obecnie kapitał spółki dzieli się na 34 525 389 akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze Próchnika za obniżeniem kapitału i emisją akcji