Akcjonariusze spółek zgodzili się na połączenie ABG i Ster-Projektu

Internet Securities
opublikowano: 18-05-2005, 13:24

Walne zgromadzenia spółek ABG SA i Ster-Projekt SA zadecydowały o połączeniu obu firm, a pierwsze notowanie akcji ABG-SterProjekt SA na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych przewidywane jest na lipiec, poinformował w środowym komunikacie Ster-Projekt.

Walne zgromadzenia spółek ABG SA i Ster-Projekt SA zadecydowały o połączeniu obu firm, a pierwsze notowanie akcji ABG-SterProjekt SA na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych przewidywane jest na lipiec, poinformował w środowym komunikacie Ster-Projekt.

„Kapitalizacja nowej firmy, wedle dzisiejszych kursów akcji, przekroczy 450 milionów złotych, co da jej trzecią pozycję na rynku. Finał tego procesu przewidywany jest na koniec lipca” – czytamy w komunikacie.

Połączenie nastąpi w drodze przeniesienia majątku ABG na Ster-Projekt, w zamian za co wyemituje on 46,9 mln akcji dla właścicieli ABG, którzy za każdy walor otrzymają 4,6 tys. akcji Ster-Projektu.

„Parytet wymiany ustalono na podstawie wartości rynkowej Ster-Projekt SA – około 120 mln zł i wyceny ABG na poziomie 316 mln zł” – podała spółka.

Działalność gospodarcza ABG Ster-Projekt SA po połączeniu będzie koncentrować się na realizacji celów zdefiniowanych w oparciu o obecny charakter działalności ABG i Ster-Projekt oraz o nowe możliwości, czytamy dalej w komunikacie.

Walne zgromadzenia obu spółek odbyły się w poniedziałek, 16 maja.

Według wcześniejszych zapowiedzi, po finalizacji fuzji ok. 33% akcji nowej spółki będzie należało do Prokomu Software.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane