Akcjonariusze Suwar przeciw fuzji

GRA
opublikowano: 27-03-2008, 00:00

Część udziałowców Suwar kwestionuje zasady fuzji z Boryszewem ERG. Twierdzą, że mogą ją zablokować.

Część udziałowców Suwar kwestionuje zasady fuzji z Boryszewem ERG. Twierdzą, że mogą ją zablokować.

4 kwietnia odbędzie się walne Suwar. Ma zatwierdzić połączenie giełdowej spółki z Boryszewem ERG (dawny sochaczewski zakład Boryszewa, wydzielony jako zorganizowana część przedsiębiorstwa). Wczoraj okazało się jednak, że nie wszystkim udziałowcom to odpowiada. Porozumienie akcjonariuszy, reprezentujących łącznie 23,65 proc. kapitału, zamierza nie dopuścić do fuzji na obecnych zasadach.

— Jesteśmy grupą osób od wielu lat związanych z Suwarami. Przeszkadza nam przede wszystkim to, że nie znamy strategii, którą będą realizować połączone firmy. Poza tym dziwi nas, że biegli oszacowali, że wartość Suwar jest o 30 proc. wyższa od jej obecnej wyceny giełdowej. Czy jest coś, o czym rynek nie wie? — zastanawia się Witold Kowalczuk, przedstawiciel porozumienia i jednocześnie akcjonariusz spółki (10,67 proc. głosów).

Niepokój akcjonariuszy budzi również ryzyko utraty przez Boryszew ERG statusu zakładu pracy chronionej. Jeśli tak się stanie, firma może być zmuszona zwrócić otrzymane z tego tytułu dotacje i refundacje. Ile? Tego spółka nie ujawnia. Zdaniem porozumienia, powołującego się na opinię biegłych, ta kwestia może wpłynąć na zmianę zaproponowanego parytetu wymiany akcji. Na razie zakłada on wymianę jednej akcji Suwar na 1,43 akcji Boryszewa ERG.

— Czekamy teraz na odpowiedź zarządu. Jeśli jej nie otrzymamy, zagłosujemy przeciwko połączeniu — zapowiada Witold Kowalczuk.

Zaznacza, że głosy, którymi porozumienie teraz dysponuje, pozwolą mu zablokować fuzję. Z przedstawicielami zarządu Suwar nie udało nam się wczoraj skontaktować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze Suwar przeciw fuzji