Akcjonariusze Tiffany'ego zaakceptowali przejęcie firmy przez LVMH

ARŻ, Reuters
opublikowano: 30-12-2020, 18:01

Akcjonariusze amerykańskiego jubilera zatwierdzili umowę przejęcia firmy przez francuskiego producenta dóbr luksusowych LVMH, właściciela takich marek jak m.in. Louis Vuitton, pisze Reuters.

Jeden ze sklepów jubilerskich Tiffany
Jeden ze sklepów jubilerskich Tiffany

Na nadzwyczajnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbyło się za pośrednictwem internetu, transakcję poparło ponad 99 proc. głosujących. Zgoda udziałowców kończy trwający ponad rok spór pomiędzy obiema firmami.

Kierowany przez miliardera Bernarda Arnaulta francuski koncern złożył pierwszą ofertę pod koniec zeszłego roku, ale gdy branża dóbr luksusowych wpadła w kłopoty z powodu pandemii, wycofał się ze swojej oferty. LVMH powołał się wówczas także na interwencją francuskich władz, które zasugerowały opóźnienie transakcji. Tiffany zdecydował się wstąpić na drogę prawną.

Ostatecznie LVMH udało się uzyskać niższą cenę. Zapłaci za jedną akcję amerykańskiego jubilera 131,5 USD, choć pierwotna umowa opiewała na 135 USD.

Łączna wartość transakcji ma sięgnąć 15,8 mld USD. Oczekuje się, że zostanie ona sfinalizowana w pierwszym kwartale 2021 roku po wydaniu zgód przez organy regulacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane