Akcjonariusze zdecydują o likwidacji Reinholda

  • Emil Górecki
opublikowano: 07-02-2014, 10:16

Notowana na GPW deweloperska spółka Reinhold wezwała akcjonariuszy na walne zgromadzenie, które ma się odbyć 7 marca w Sztokholmie.

Głównym celem jest podjęcie decyzji, czy Reinhold powinien zostać zlikwidowany, czy też będzie kontynuować działalność.

Zobacz więcej

Gustaw Reinhold, założyciel firmy Reinhold. Debiut spółki na GPW w 2007 r.; fot. Małgorzata Pstrągowska

W programie walnego jest prezentacja wyników finansowych spółki (będą straty), a także przedłużenie Padraicowi Collowi, Markowi Tarchalskiemu i Philipowi Cookow misji dyrektorowania.

Walne dostanie pod rozwagę likwidację spółki, bo według szwedzkiego prawa to konieczność, jeśli z raportu biegłego rewidenta wynika, że kapitały własne spółką są mniejsze niż połowa zarejestrowanego kapitału akcyjnego. Jeśli akcjonariusze zdecydują o kontynuacji działalności, zarząd dostanie możliwość podniesienia kapitału przez emisję akcji z prawem poboru, z czego spółka miałaby pozyskać o 954 tys. EUR w gotówce.

Zarząd w pierwszej kolejności rekomenduje kontynuowanie działalności spółki, wskazując na plan podwyższenia kapitału. Jeśli akcjonariusze tak zdecydują, w ciągu ośmiu miesięcy zwołane zostanie kolejne walne. Jeśli do tego czasu nie uda się dopełnić kapitału, będzie to oznaczało obowiązek likwidacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze zdecydują o likwidacji Reinholda