AKJ złoży w ciągu 2-3 miesięcy wniosek o utworzenie TFI

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2006, 20:25

AKJ Management, główny udziałowiec giełdowego Pekaesu, zamierza w ciągu 2-3 miesięcy złożyć do KPWiG wniosek o utworzenie TFI. Rozważa także inwestycję w spółkę informatyczną - poinformował w piątek dziennikarzy Paweł Borys, dyrektor zarządzający w AKJ Management.

AKJ Management, główny udziałowiec giełdowego Pekaesu, zamierza w ciągu 2-3 miesięcy złożyć do KPWiG wniosek o utworzenie TFI. Rozważa także inwestycję w spółkę informatyczną - poinformował w piątek dziennikarzy Paweł Borys, dyrektor zarządzający w AKJ Management.

"Prowadzimy projekt w branży informatycznej, który być może, w ciągu około 2 miesięcy, zakończy się inwestycją w spółkę zajmującą się sprzedażą sprzętu komputerowego" - powiedział Borys. Dodał, że AKJ rozważa zakup mniejszościowego udziału w tej spółce za około 20-30 mln zł.

"W perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy złożymy w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wniosek o utworzenie TFI. Będą to fundusze zamknięte, dedykowane instytucjom finansowym i bogatym inwestorom indywidualnym" - powiedział Borys.

AKJ Management posiada prawie 55 proc. akcji Pekaes oraz 24,9 proc. udziałów w spółce Elbox.

Niedawno AKJ zwiększył udziały w Pekaesie, odkupując od BGK 4,99 proc. akcji tej spółki. AKJ informował wówczas, że nie wyklucza dalszych inwestycji w papiery Pekaes, ale nie zamierza przekroczyć progu 66 proc. kapitału firmy.

AKJ Management SA powstał w grudniu 2004 roku. Prowadzi działalność w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane