Aktor przekazał 1,5 mln USD gaży na cele charytatywne

opublikowano: 15-01-2018, 09:09
aktualizacja: 15-01-2018, 09:10

Mark Wahlberg zdecydował się przekazać 1,5 mln USD, które dostał za dodatkową pracę przy filmie, na cele charytatywne. Wcześniej wynagrodzenie amerykańskiego aktora wzbudziło kontrowersje kiedy okazało się, że aktorka, z którą grał, dostała za tą samą pracę niespełna 1 tys. USD.

Pisaliśmy w ubiegłym tygodniu o tym, że Wahlberg, jeden z najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood, został potraktowany dużo lepiej niż partnerująca mu w filmie Michelle Williams. Wywołało to falę oburzenia, bo o nierównym traktowaniu aktorek i aktorów w Hollywood mówi się od dłuższego czasu. W sobotę Wahlberg poinformował, że przekazuje swoje wynagrodzenie na fundację Time's Up, zajmującą się problemem molestowania seksualnego.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- W 100 procentach popieram walkę o uczciwe wynagradzanie – ogłosił aktor. 

Pozytywnie zareagowała na to Michelle Williams.

- Jeśli naprawdę wyobrażamy sobie równy świat, to wymaga to jednakowego wysiłku i poświęcenia. Dzisiaj jest jeden z najbardziej wyjątkowych dni w moim życiu z powodu Marka Wahlberga – napisała.

Williams i Wahlberg musieli nakręcić nowe sceny w filmie „All The Money In The World” reżyserowanym przez Ridley’a Scotta, w których występował Kevin Spacey. W nowych oskarżanego o molestowanie seksualne aktora zastąpił Christopher Plummer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu