Aktywa funduszu Billa Grossa spadły poniżej 1 mld USD

opublikowano: 14-01-2019, 09:51

Inwestorzy opuszczają fundusz słynnego Billa Grossa, niegdyś zarządzającego PIMCO.

W grudniu z Janus Henderson Global Unconstrained Bond Fund odpłynęło ok. 60 mln USD. Spowodowało to spadek jego aktywów do 950,4 mln USD. Jeszcze w lutym ubiegłego roku były rekordowo wysokie, sięgały 2,24 mld USD. Inwestorzy wycofywali od tego czasu pieniądze z funduszu zarządzanego przez Grossa, m.in. z powodu jego błędnej strategii, według której różnica między rentownościami obligacji USA i Niemiec miała maleć. W efekcie fundusz zarządzany przez Grossa miał ok. 4 proc. straty w ubiegłym roku, będąc gorszym pod względem wyników od ponad 80 proc. rywali.

Bill Gross
Zobacz więcej

Bill Gross Bloomberg

74-letni Gross objął Janus Henderson Global Unconstrained Bond Fund w październiku 2014 roku po tym jak odszedł z Pacific Investment Management Co. (PIMCO), gdzie zarządzał swego czasu największym na świecie funduszem: Pimco Total Return.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu