Aktywność gospodarki Niemiec największa od trzech lat

opublikowano: 07-04-2021, 10:24

Złożony wskaźnik PMI gospodarki Niemiec osiągnął w marcu największą wartość od ponad trzech lat, donosi Reuters.

IHS Markit poinformował, że złożony PMI gospodarki Niemiec wzrósł w marcu do 57,3 z 51,1 w lutym. Przyczynił się do tego większy niż oczekiwano wzrost wskaźnika aktywności sektora usług, który osiągnął 51,5 w marcu. To jego pierwszy odczyt powyżej 50, granicy miedzy spadkiem i wzrostem aktywności, od sześciu miesięcy. W lutym wskaźnik wynosił 45,7. Opublikowane w środę dane pojawiają się po tym jak w ubiegłym tygodniu poinformowano o największym w historii tempie wzrostu aktywności przemysłu Niemiec w marcu.

Reuters zwraca uwagę, że perspektywy największej gospodarki Europy nie są jednak jednoznacznie pozytywne. Powodem jest pandemia i konieczność dalszego stosowania restrykcji ograniczających liczbę zakażeń. Szef banku centralnego Niemiec powiedział agencji we wtorek, że krajowa gospodarka prawdopodobnie nie osiągnie w tym roku prognozowanego przez Bundesbank wzrostu wynoszącego 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane