Aktywność inwestorów będzie ograniczona

Anna Wrzesińska www.idmtrader.pl
opublikowano: 27-12-2011, 11:01

Okres poświąteczny będzie charakteryzował się mniejszą płynnością. Dzisiaj w Australii, Nowej Zelandii, a także Wielkiej Brytanii i Kanadzie rynki nadal nie funkcjonują. W oczekiwaniu na nadchodzący Nowy Rok aktywność inwestorów pozostanie ograniczona. Kalendarz makroekonomiczny pozostaje dość ubogi w dane, co nie będzie sprzyjało również większej zmienności.

Rynki optymistycznie przyjęły piątkowe dane z USA. Zamówienia na dobra trwałe wzrosły w listopadzie o 3,8% miesiąc do miesiąca. Z kolei sprzedaż nowych domów wzrosła w tym okresie do najwyższego poziomu od siedmiu miesięcy. Seria pozytywnych danych USA może być symptomem do tego, że amerykańska gospodarka wychodzi na prostą. Dobre dane sprzyjają nieco lepszym nastrojom obserwowanym w końcówce tego roku.  Dane wskazują no to, że amerykańska gospodarka będzie sobie radziła w przyszłym roku lepiej niż strefa euro.
Na rynku walutowym od początku sesji sytuacja pozostaje dość stabilna. Eurodolar oscyluje wokół poziomu 1,3060, a na rynku krajowym złoty lekko umacnia się. Opublikowane dzisiaj w nocy notatki z listopadowego posiedzenia Banku Japonii ujawniły, że kliku członków BoJ widzi rosnące zagrożenie spowolnienia wzrostu gospodarczego w obliczu europejskiego kryzysu zadłużenia i aprecjacji jena. Choć ostatnio bank nie zmienił parametrów polityki monetarnej, to jednak może to się zmienić w najbliższym czasie w obliczu dalszego umocnienia JPY.
Dzisiaj w centrum zainteresowania pozostają dane z USA, a  przede wszystkim indeks zaufania konsumentów.

EURPLN
Notowania euro złotego zachowują się dość stabilnie, z lekką tendencją do kontynuacji spadków. Para znajduje się poniżej chmury ichimoku na wykresie godzinowym, co sprzyja dalszemu umoczeniu złotego.  Najbliższy opór wyznacza poziom 4,4350, natomiast aktualną strefą wsparcia jest 4,39-4,40.

EURUSD
Na eurodolarze nie obserwujemy większych zmian. Kurs ma w dalszym ciągu trudności z wyjściem powyżej oporu w postaci linii TenKan na wykresie dziennym. Para porusza się w kanale spadkowym, którego  górne ograniczenie wyznacza opór w rejonie 1,3120.

GBPUSD
GBPUSD handlowany jest poniżej poziomu 1,5700. Pozostajemy również poniżej linii trendu spadkowego na wykresie dziennym, co w średnim terminie będzie szkodzić funtowi. Jak na razie para broni wsparcia w postaci 50% zniesienia Fibo całości ostatnich wzrostów na poziomie 1,5590. Zejście poniżej tego poziomu może przyczynić się do ewentualnego  pogłębienia spadków.

USDPY
USDJPY pozostaje w wąskim zakresie wahań. Jak  na razie maksymalna zmiana w grudniu wyniosła około 65 pipsów. Dolar pozostaje nieco słabszy, co sprzyja ruchowi spadkowego w rejon 77,70, gdzie znajduje się linia wsparcia. Najbliższym oporem pozostają okolice 78,20. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska www.idmtrader.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aktywność inwestorów będzie ograniczona