Aktywność zmaleje

Marcin Bill
20-12-2004, 00:00

W minionym tygodniu na rynku obligacji handlowano w wąskim zakresie, przy sporej aktywności graczy. Papiery pięcioletnie znajdowały opór i wsparcie odpowiednio na poziomach rentowności 6,41 proc. i 6,31 proc. Ważną informacją były ogłoszone we wtorek dane o listopadowej inflacji. Choć okazała się wyższa od prognozowanej (4,5 proc. r/r w stosunku do oczekiwanych 4,4 proc. oraz 0,3 proc. m/m wobec prognozowanych 0,2 proc.), to podziałała na korzyść posiadaczy długich pozycji.

Bez echa przeszła decyzja RPP o zostawieniu bez zmian stóp procentowych i utrzymaniu restrykcyjnego nastawienia w polityce pieniężnej. Na czwartkowej aukcji zamiany Ministerstwo Finansów oferowało za obligacje zapadające w 2005 r. papiery o dłuższym terminie wykupu. Sprzedało je nieco poniżej notowań rynkowych z dnia aukcji.

Rynek wkracza w okres przedświąteczno-noworoczny, więc aktywność inwestorów stopniowo będzie się zmniejszać. Nadchodzący tydzień nie będzie obfitował w ważne dane makroekonomiczne i nie powinien przynieść znaczących ruchów na rynku długu, jeśli nie pojawią się kolejne sygnały świadczące o ewentualnej zmianie nastawienia RPP (tak jak miało to miejsce w piątek, kiedy Stanisław Nieckarz, członek rady, nie wykluczył zmiany nastawienia po I kwartale 2005 r.). not. KZ

Marcin Bill diler BISE

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bill

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aktywność zmaleje