"Akumuluj" Bogdankę i JSW

MBL
28-05-2013, 12:28

Michał Marczak, analityk DI BRE w najnowszej rekomendacji zaleca akumulowanie akcji JSW i Bogdanki. Ceny docelowe dla obydwu spółek zostały jednak obniżone.

Wycena walorów JSW spadła o 17 proc. do 86 zł.
- Spółka ma już ograniczone możliwości poprawy wyników dzięki wyprzedaży zapasów, co miało miejsce w udanym I kwartale 2013 r. Ponadto od 8 lipca negatywnie na kurs będzie oddziaływać podaż akcji pracowniczych (ponad 15 mln akcji spółki, co stanowi 30 proc. free float’u). Uważamy, że ewentualne spadki kursu należy wykorzystać do akumulowana akcji w długim okresie. Ożywienie w światowym przemyśle przesuwa się w czasie, ale nie jest zanegowane - pisze w uzasadnieniu raportu Michał Marczak.
Analityk spodziewa się, że w całym 2013 r. JSW zanotuje ponad 58-procntowy spadek zysku netto do 409 mln zł.

W przypadku Bogdanki cena docelowa spadła o 4,6 proc. do 136 zł.
- W roku 2014 r. średnie ceny utrzymają się na poziomie zbliżonym do cen obserwowanych w połowie tego roku co oznacza,  że względu na efekt bazy przychody na tonę będą niższe r/r o kolejne 1,4 proc. Przy takich założeniach cenowych uważamy, że krajowy węgiel skutecznie będzie konkurował z importem. Od sierpnia do sezonowych zakupów przystąpi energetyka, która w ostatnich miesiącach zmniejszała własne nadwyżki zapasów surowca. Sentyment do sektora nie będzie już się pogarszał. Spadek cen spółka zamortyzuje rosnącym wydobyciem, które jest efektem uruchomienia czwartej ściany wydobywczej oraz wzrostem uzysku węgla w dotychczas eksploatowanych – argumentuje Michał Marczak.
Analityk spodziewa się, że w całym 2013 r. zysk netto Bogdanki wzrośnie o 9 proc. r/r do 315 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / "Akumuluj" Bogdankę i JSW