Akwizycje już w tym tygodniu

Zbigniew Kazimierczak
13-06-2005, 00:00

To będzie aktywny tydzień dla warszawskiego Compu. Rusza oferta nowych akcji. Dojdzie też zapewne do dwóch akwizycji.

Przedstawiciele warszawskiej spółki informatycznej spotykali się ostatnio z inwestorami finansowymi.

— Po wynikach za pierwszy kwartał wyraźnie wzrosło zaufanie do naszej spółki. Widać, że instytucje są zainteresowane kupnem naszych akcji — mówi Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej.

Czas na ofertę

Comp postanowił wykorzystać zainteresowanie i startuje z ofertą publiczną obejmującą 445 tys. nowych walorów. Jutro ma być opublikowany prospekt emisyjny, gdzie zostaną podane wszystkie szczegóły emisji. Na razie wiadomo tylko, że spółka chce pozyskać około 20 mln zł na realizację programu inwestycyjnego i przejęcia mniejszych firm.

— Ofertę planujemy przeprowadzić w końcu czerwca, cała operacja powinna zostać zamknięta jeszcze w tym miesiącu — zapewnia Robert Tomaszewski.

Tymczasem Comp finalizuje dwie akwizycje ze środków pozyskanych w trakcie poprzedniej oferty, przeprowadzonej pod koniec zeszłego roku.

— Chodzi o jedną istotną firmę i drugą sporo mniejszą. Wszystko jest już ustalone, potrzebna jest tylko ostateczna akceptacja odpowiednich organów naszej spółki — zapowiada szef rady.

Oficjalne komunikaty w sprawie tych akwizycji mają być publikowane jeszcze w tym tygodniu. Robert Tomaszewski na razie ujawnia jedynie, że ta „istotna” firma ma profil działalności bardzo zbliżony do Compu, specjalizującego się w kompleksowych systemach teleinformatycznych.

— To klasyczny przykład firmy wysokomarżowej. Jej przychody nie są wysokie, ale to nie jest specjalnie istotne dla naszej grupy, Ważne, że spółka ma bardzo wysoką rentowność — dodaje Robert Tomaszewski.

Obiecali i zarobią

W drugim kwartale wyniki finansowe Compu rosną zgodnie z planem. W 2004 r. grupa z powodu transakcji finansowych odnotowała ponad 2,6 mln zł straty. Na ten zapowiada już 10 mln zł zysku i szef rady mocno podtrzymuje realizację tej prognozy. W pierwszym kwartale Comp zarobił na czysto prawie 1,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akwizycje już w tym tygodniu