Al-Falih: Arabia Saudyjska nie zamierza wywoływać kryzysu naftowego

opublikowano: 22-10-2018, 11:21

Minister energii Khalid Al-Falih zapewnia, że Arabia Saudyjska nie ma zamiaru wykorzystywać ropy jako narzędzia nacisku politycznego w związku z aferą dotyczącą zabójstwa opozycyjnego dziennikarza. Zasygnalizował natomiast, że może zwiększyć wkrótce wydobycie ropy.

- Od dekad nasze działania dotyczące ropy były odpowiedzialne i izolowane od polityki. Miejmy więc nadzieję, że świat poradzi sobie mądrze z kryzysami politycznymi, w tym dotyczącym saudyjskiego obywatela w Turcji – powiedział Al-Falih w wywiadzie dla rosyjskiej agencji TASS.   

Khalid al-Falih
Zobacz więcej

Khalid al-Falih Bloomberg

W ubiegłym tygodniu Arabia Saudyjska ostrzegła, że jakiekolwiek próby karania jej za zabójstwo opozycyjnego dziennikarza Jamala Khashoggiego spotkają się z jej odpowiedzią. Al-Falih uspokaja, że kraj nie ma zamiaru powtarzać embargo z 1973 roku, kiedy Arabia Saudyjska ograniczyła dostawy ropy do USA i Europy za ich poparcie dla Izraela. Wręcz przeciwnie. Poinformował, że Arabia Saudyjska zwiększy w bliskiej przyszłości wydobycie do 11 mln baryłek ropy dziennie, a może podnieść je nawet  do 12 mln baryłek jeśli będzie to konieczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu