Albo stopy w Stanach spadną, albo i nie

Marek Wołos
opublikowano: 18-10-2007, 00:00

Amerykańskie dane o liczbie nowych budów we wrześniu (spadek aż o 10 proc.) zawiodły oczekiwania inwestorów. Amerykańska waluta straciła do złotego i do euro. Kurs USD/PLN drugi już raz w tym tygodniu testował wsparcie na poziomie 2,60. Notowania EUR/USD zwyżkowały ponad 1,42.

Czy słabe dane z rynku nieruchomości i rosnąca inflacja skłonią Fed do dalszych ustępstw w kwestii stóp procentowych? Ceny w USA — jak pokazały wczorajsze dane — wzrosły w ujęciu rocznym z 2,0 do 2,8 proc. Tak silna presja inflacyjna powinna wykluczyć redukcje stóp. Celem Fed nie jest jedynie dbałość o stabilność cen, ale również stymulowanie gospodarki.

Inwestorzy mają zatem dylemat, czy stopy w USA spadną w tym miesiącu, czy też nie. To od przekonania w tej kwestii zależeć będzie kondycja dolara i pośrednio złotego.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu