Alchemia wyłoży kapitał na WRA

KJ
opublikowano: 22-06-2006, 00:00

Na zwołanym na 6 lipca zgromadzeniu wspólników Walcowni Rur Andrzej (WRA) głosowana będzie uchwała o podwyższeniu kapitału do 10 mln zł. Obejmie je nowy wspólnik, giełdowa spółka Alchemia, należąca do grupy kontrolowanej przez Romana Karkosika.

Zarząd Alchemii zadeklarował, że w przypadku wyrażenia przez NZW zgody na podniesienie kapitału WRA obejmie wspomnianej udziały, a następnie zwoła niezwłocznie kolejne NZW WRA i podwyższy kapitał spółki maksymalnie do 180 mln zł.

Karina Wściubiak, prezes Alchemii, informuje że jeśli grupie uda się wejść do Walcowni Rur Jedność (WRJ) to 150 mln zł z dokapitalizowania WRA pójdzie na realizację postępowania układowego WRJ. Jeśli plan ten się nie powiedzie to całość kwoty z dokapitalizowania trafi na inwestycje w WRA, by mogla konkurować z Jednością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu