Alfano : UE nie pomogła Włochom w kryzysie uchodźczym

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-08-2017, 09:45
aktualizacja: 14-08-2017, 09:47

Szef MSZ Włoch Angelino Alfano w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" zarzucił Unii Europejskiej, że nie pomogła Włochom w walce ze skutkami kryzysu uchodźczego; jego zdaniem polityka migracyjna Unii skończyła się fiaskiem.

Na pytanie, czy Włochy mają poczucie, że zostawiono je samym sobie, Alfano odpowiedział: "Zdecydowanie tak". Jak zaznaczył, relokacja uchodźców "kompletnie nie funkcjonuje", co oznacza, że uchodźcy pozostają we Włoszech. Ostrzegł, że jego kraj nie poradzi sobie sam z problemami.

Angelino Alfano
Zobacz więcej

Angelino Alfano fot. Bloomberg

Szef włoskiej dyplomacji podkreślił, że od początku roku do jego kraju dotarło ponad 93 tys. migrantów. Do końca roku Alfano spodziewa się 200 tys. uchodźców. "To jest skala trudna do opanowania" - ocenił.

Alfano opowiedział się za większym zaangażowaniem się ONZ w pomoc dla Libii, skąd przybywa najwięcej migrantów. "Narody Zjednoczone powinny bardziej intensywnie wspierać rząd w Trypolisie" - powiedział. Celem powinno być stworzenie na terytorium Libii "humanitarnych ośrodków dla uchodźców".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Alfano : UE nie pomogła Włochom w kryzysie uchodźczym