Alibaba przebija oczekiwania, podnosi prognozę przychodów

opublikowano: 02-11-2017, 14:18
aktualizacja: 02-11-2017, 14:19

Alibaba Group Holding, największy chiński przedstawiciel sektora e-commerce podwyższył swoją prognozę wzrostu całorocznych przychodów po tym jak sprzedaż za poprzedni kwartał przebiła oczekiwania analityków, donosi Bloomberg.

Gigant zza Wielkiego Muru oczekuje obecnie wzrostu przychodów w przeziale od 49 do 53 proc. w obecnym roku finansowym. W okresie trzech miesięcy zakończonym 30 września Alibaba odnotował 61-proc. wzrost sprzedaży do 55,1 bln juanów (8,3 mld USD). Tymczasem analitycy spodziewali się wyniku na poziomie średnio 52 mld juanów. Wyrównany zysk na akcję wyniósł 8,57 juanów przy średniej prognoz na poziomie 6,90 juanów.

Zobacz więcej

Jack Ma, prezes Alibaba Group

Bloomberg

Przychody z core biznesu podskoczyły o 63 proc. do 46,46 mld juanów.

Zysk netto zwiększył się ponad dwukrotnie w porównaniu z poprzednim rokiem do 17,41 mld juanów.

Alibaba generuje naprawdę dobre wyniki w zakresie zarabiania na reklamach, w tym sensie jest to raczej firma medialna niż firma zajmująca się handlem elektronicznym – ocenia Steven Zhu, analityk w Pacific Epoch z Szanghaju. Dodaje, że „…znaczej poprawie uległa też zdolność firmy do zarabiania na swojej mobilnej aplikacji ".

W tym roku cena akcji Alibaba Group Holding wzrosła już ponad dwukrotnie, a wartość rynkowa zwiększyła się o 250 mld USD.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu